Yagmur.Gen.TR  

Go Back   Yagmur.Gen.TR > Yagmur.Gen.TR - Erkekler ve Kadınların Dünyası > Kadın-Erkek İlişkileri

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14/07/2017, 11:24   #1
Kullanıcı Profili
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 22
Konular: 24
Yagmur Puan Istatistikleri
Rep Puanı: 10
Rep Puan Grafiği:
Banu Demirci is on a distinguished road
Standart kaynana katılı olmazsam iyi :)

Kaynanam beni delirtecek arkadaşlar!!! Ay birilerine artık anlatmam lazım daha fazla içimde tutarsam çatlıycam. 12 haftalık aylık hamileyim. İlk çocuğumuz olacak. Eşimin ailesinin de ilk torunu. Bizimkiler alışık. Kayınvalidem hamil olduğumu öğrendiğimiz günden beri ensemde. Saçma sapan adetlere ve onun zamanından kalma diyetlere aylardır sabrediyorum. Erkek olsun diye okunmayan dua kalmadı evde. Her gün bi sürü kadın resmen ayin yapıyo evde. Kafayı yiycem! Her gün tuhaf tuhaf macunlar tıkılıyor ağzıma, paso bi şeyler kaynatılıyo evde. Şimdi de göbeğim görünmeye başladı diye gardırobuma dadandı kadın. Katil olmama çok az kaldı! Hamile bir bayan gömlek giyemezmiş. Giyecekse bol gömlek giyip göbeğini gizlermiş. Geçenlerde işten eve döndüğümde kıyafetlerimin yarısının dolabımdan çıkıp hurçlara doldurulduğunu gördüm ve adım gibi biliyorum ki arada bazılarını da çöpe attı. Nasılsa tek tek bakamam diye şimdi.
Hayır daha fındık kadar göbeğim var. Herhangi bi hamile giyim mağazasının önünden bile geçmemişim. Hala kendi elbiselerime sığabiliyorum. Bazı etek ve pantolonlar biraz sıkmaya başladı sadece. Ne demek ortada bol tişörtten başka bi şey bırakmamak ya? İşe neyle gidicem ben? Ha pardon! Ona da çözüm bulmuş hanfendi. İşe gitmesem bu halde daha iyiymiş tabi ama illa gitmek isteyen gebeler için de göbek kısmı geniş bombeli bayan gömlek modelleri varmış. Beli lastikli bi pantolonla hiç değilse düzgün olmuş filan. Böyle gidersem bebek sıkışıp ölürmüş. (Ben kendi bebeğimi düşünmekten acizim tabi) aAma göbeğin gizlenmesi daha hayırlıymış. Neden herkese ilan ediyomuşum yüklü olduğumu. Onların zamanında öyle miymiş… Gerçekten sınıra geldim artık. Hamilelikten mi yoksa sinirlerim gerçekten yıprandığından mı bilmiyorum her gün ağlamaya başladım.
Eşim de sağ olsun pek yardımcı olmuyor. Bikaç kere rahat bırak kızı dedi annesine de kadın çılgın yani. Daha 6 ay var nerdeyse nası geçicek böyle bilmiyorum. Şu an kendi işimi kendim görebiliyoken bile böyle, bi de göbek iyice büyüyüp oturup kalkmaya bile desteğe ihtiyacım olduğunda nolucak? Kıyafetlerime müdahale sanırım bardağı taşıran son damla oldu. Çünkü zaten enine sonunda hamile giyim ürünleri almak gerekicek. Tabi ki göbeğim de büyüycek. Bunlar sorun değil. Hayatımın her anının mercek altında olması sorun sanırım. Benim ailem de Adana’da yaşıyolar memlekette. Onlardan da destek alamıyorum haliyle. Dayanamıyorum artık arkadaşlar. Seviyodum ben bu kadını eskiden. Hamile kalmamı bekliyomuş içindeki manyağı ortaya çıkarmak için. Ama bi şey biliyorum ki bi 6 ayımı daha böyle geçirmiycem.
Banu Demirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
iyi, katılı, kaynana, olmazsam

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil